fbpx

Rumunija – spalvinga Drakulos šalis

Ši Europos pietvakariuose esanti šalis Balkanų pusiasalyje, skalaujama Juodosios jūros, atrodytų dar nėra plačiai žinoma turistams. Tačiau Rumunija – labai įdomi ir spalvinga šalis, kurioje kiekvienas atras sau įdomių lankytinų objektų ir ne tik sostinėje – Bukarešte.
Pirmiausia, ši šalis ypač patiks mėgstantiems gamtą, kalnus, įspūdingus peizažus. Didžiąją Rumunijos dalį dengia Transilvanijos Alpės, o net 27% Rumunijos ploto dengia miškai, yra daug saugomų teritorijų nacionalinių parkų, Biosferos rezervatų (didžiausias šalia  Juodosios jūros Delta Dunari rezervatas).

Bene garsiausis Rumunijos lankytina vieta, apie kurią sklando Drakulos legenda – Brano pilis, kurioje yra Vlado Drakulos muziejus. Todėl ir populiarios lauktuvės iš Rumunijos – Drakulos tematika pažymėti suvenyrai, vynas ar česnakų virvė, atbaidanti vampyrus.

Bukarešte susijungia įvairūs stiliai ir kontrastai – viduramžių laikus menančios bažnyčios, gatvelės, o kuriose – sovietmečio relikvijos, o čia pat – ir modernūs daugiaaukščiai. Įspūdingo dydžio  – 220 tūkst. kv.m Parlamento rūmai, kurie net yra įrašyti į Gineso rekordų knygą. Rūmuose – daugiau nei 1000 patalpų, kurios alsuoja prabanga.
Rekomenduojame nepraleisti progos pasivaikščioti po senamiestį, kuriame St.Nicholas bažnyčia, senovinis universiteto pastatas. Įspūdingai atrodo ir viešasis Carol parkas, kuriame išvysite įstabius panoraminius vaizdus, taip pat verta apžiūrėti gražiuosius Cantacuzino bei Zodiako fontanus, romėnų areną bei šalies astronomijos institutą.

Rumunai didžiuojasi, kad yra kilę iš didingųjų romėnų, todėl beveik kiekviename didesniame mieste rasite paminklą su Romos vilke, todėl ir suvenyrų su šiuo simboliu – apstu. O patys Rumunai – draugiški, vietinis jaunimas neblogai bendrauja ir angliškai.  Rumunijoje kainos nėra aukštos, todėl paragaukite įvairių tradicinių patiekalų vietinėse kavinėse, restoranuose – rumunai ypač mėgsta įvairius mėsos patiekalus, kurie gardinami įvairiais prieskoniais, o šalia – marinuotos daržovės. Daug patiekalų iš kukurūzų, dažnai skanaujamas avių pieno sūros brinza. Desertui paragaukite tradicinio rumuniško varškės pyrago.

Rumunijos valiuta – lėjos, pagamintos ypatingu būdu, kadangi valiutą sunku suglamžyti ar suplėšyti. Kviečiame išsikeisti Rumunijos lėją (RON) jau dabar pas mus, kadangi pačioje Rumunijoje jos keitimo sąlygos ir kursas daug prastesnis.
Šiuo metu keičiame net 55 valiutas – sąžiningas ir greitas valiutų keitimas.

Mus rasite: Kovo 11-osios g. 22 (Girstupis PC) ir Žemaičių pl. 23, Šilainiai (IKI PC)