fbpx

Didingoji Čekijos sostinė – Praha

Čekija – valstybė vidurio Europoje, kuri Šiaurėje ribojasi su Lenkija, todėl iki Čekijos kelionė neprailgs – galima tiek skristi, tiek važiuoti automobiliu ar autobusu.  Nors daugiausia čia kalbančių  – čekiškai, tačiau su vietiniais čekais susikalbėsite ir vokiškai,  angliškai, rusiškai.
Čekijos oro temperatūra – vidutinė,  tačiau kraštovaizdis – išskirtinis, nors ir ši šalis neturi priėjimo  prie jūros.  Kriokliai, milžiniški urvai, olos, Čekijos – Šveicarijos nacionalinis parkas ir Adršpadų nacionalinis parkas – tai, ką turėtų pamatyti mėgstantys aktyvų turistavimą, pažintinius  žygius gamtoje. O norintiems pasigrožėti architektūra pirmiausias rekomenduojame aplankyti Prahą  – Čekijos sostinę.

Į Prahą tikrai norėsis sugrįžti ir dar, nes pamatyti yra labai daug ką.  Čekijoje yra daugiau nei 2 tūkstančiai pilių, bokštų, pilių griūvėsių – didelė dalis jų yra ir aplink Prahą.

Praha dar vadinama šimto bokštų miestų, taip pat joje galima išvysti ir Eifelio bokšto kopiją.  Pačioje Prahoje įkurtas seniausias rytų Europoje Karlo universitetas, veikiantis nuo 1348 m., o istorinis miesto centras, Prahos širdis Hradas yra įtrauktas į UNESCO paveldą.  Vito katedra,  šv. Vaclovo koplyčia, Karlo tiltas, Prahos rūmai, rotušės aikštė – tik keletas lankytinų objektų, kurių būtų nuodėmė neaplankyti šioje didingoje  sostinėje.
Po aktyvios dienos tikrai verta atrasti laiko prisėsti viename iš daugelio Prahos restoranų, restoranėlių ar barų, nes paragauti Čekiško alaus Prahoje – būtina! Čekijoje už suvenyrus, smulkias dovanėles ar gėrimus atsiskaityti patogiausia vietine valiuta – Čekijos krona (CZK)
Todėl prieš kelionę į Čekiją pasirūpinkite grynaisiais pinigais – pas mus Čekijos krona (CZK)  keičiama geru kursu.
Šiuo metu keičiame net 55 valiutas – sąžiningas ir greitas valiutų keitimas.

Mus rasite: Kovo 11-osios g. 22 (Girstupis PC) ir Žemaičių pl. 23, Šilainiai (IKI PC)