fbpx

Ukrainos perlas prie Juodosios jūros – Odesa


Vis daugiau lietuvių renkasi vasarą keliauti ne į Egiptą ar Turkiją, o į Ukrainos kurortą – Odesą.
Kodėl?  Ši spalvinga šalis tikrai verta dėmesio, juk čia galite leisti beveik viską – iki paplūdimio važiuoti taksi,  o ištaiginga jūros gėrybių vakarienė bus įkandama kiekvienam. Žinoma, taip pat ypač vyresniems keliautojams ypač patinka tai, kad Ukrainoje jie gali paprastai susikalbėti rusų kalbą ir nusidėrėti, o vietiniai prekeiviai draugiški ir neįkyrūs.
Odesa – miestas Ukrainos pietvakariuose, didžiausias šalies uostas. Odesoje daug muziejų, o jos priemiesčiuose daug sanatorijų ir gydyklų. Į Odesą rekomenduojama vykti tiek trumpai kelionei, tiek ilgesnėms atostogoms  – aplankyti sanatorijas ar nuvykti  apžiūrėti apylinkes nėra brangu.

Daugiau nei milijoną įvairiataučių gyventojų turinčiame pajūrio kurorte galite poilsiauti tiek pasyviau – leisti laiką paplūdimiuose, tiek turistauti – lankytis muziejuose, pažinti miesto istoriją, tiek sveikatintis sanatorijose ar įsileitį į naktinį Odesos gyvenimą saulei nusileidus. Pasimėgauti maloniai šiltu oru, pasideginti bei pasidžiaugti Juodosios jūros bangomis geriausia rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, kuomet kitaip nei liepos mėnesį oras nėra per daug tvankus, temperatūra siekia 24-27 laipsnius .  Jei poilsiausite ilgiau nei kelias dienas – aplankykite skirtingus paplūdimius, vieni jų – pilnesni šurmulio, o kiti nuošalesni.

Keletas populiarių paplūdimių:  Lanžerono paplūdimys,  Otrados paplūdimys,  Delfinų paplūdimys,  Arkadijos paplūdimys.

Taip pat galite apžiūrėti Odesos lankytinas vietas. Aplankykite  Odesos katedrą, Potiomkino laiptus, viešosios bibliotekos pastatą, archeologinių kasinėjimų vietas, taip pat miesto sodą. Odesos Opero ir baleto teatras užburs barokiška prabanga.

Nepraleiskite galimybės nusipirkti vietinių suvenyrų ir amatininkų dirbinių. Taip pat prekybos centruose, turguose kainos nedidelės –  pasinaudokite proga parvežti artimiesiems tekstilės gaminių ar įvairių ukrainietiškų vietinių skanumynų.

Ukrainos valiuta – grivina (UAH).  Šią valiutą ir dar 55 kitas išsikeisite pas mus greitai ir sąžiningai!

Mes užtikriname, jog pas mus galite išsikeisti valiutas geriausiu kursu Kaune.

Mus rasite: Kovo 11-osios g. 22 (Girstupis PC) ir Žemaičių pl. 23, Šilainiai (IKI PC)